NEBE

14. února 2013 v 23:09 | Admin
V Nebi žijí převážně bohatí obyvatelé, kteří své bohatství a podniky či tituly jednoduše dědí. Takže není možné vypracovat se z Pekla do Nebe. Pouze už v rámci Nebe se mohou jejich stupínky měnit. Ještě před příchodem ROTS byli uzavřenou komunitou svobodných podnikatelů. Prostě ti, jejichž prapradědečkové v tom uměli chodit a pořádně si nahrabat. Po příchodu ROTS se právě obyvatelé Nebe stali silně monitorovanou skupinou. Jejich spolupráce s ROTS musí fungovat, pokud chtějí ještě chvilku žít, a jakýkoliv krok proti nim, či činnost, která zavání rebelií, je trestán smrtí.

Toto město bylo před příchodem ROTS ovládáno tzv. Zlatou Radou, která čítala 444 nejlepších podnikatelů. Celé město je řízeno číslem 4 tak celkově. Hlavní slovo má tzv. Platinová Rada, což jsou 4 hlavní hodnostáři. Tuhle hiearchii ROTS zachovali. Jen tam dosadili své "lidi". Samozřejmě - hlava ROTS má právo VETA a konečné slovo. Platinová Rada jsou příslušnící ROTS se vším všudy. Zlatá Rada jsou obyvatelé, u nichž byla vyjádřena vzájemná důvěra mezi ROTS a jimi a kteří jsou velmi majetní.
Po dlouhém válčení se ovšem příchod ROTS pro toto město spíš už jevil jako výhodný krok. Tehdejší Rady se usnesly, že je bude lepší už prakticky k sobě pozvat. Věděly, že odolávat jim nemá cenu. Zdálo se totiž, že ROTS sílí (díky jiným dobytým městům) a Gorudo City slábne.
Neexistují soudy. ROTS tu je právo a zákon. A jediným trestem je smrt. Žádné žaláře, žádná nápravná zařízení.

Takže jak Nebe pracuje pro ROTS - jedná se hlavně o ta hezká zaměstnání: vědci, lékaři, architekti či návrháři, technologičtí experti apod. Nemusíte pracovat jen pro ROTS, ale stále vás ROTS zaměstnává a platí. I veškeré výnosy podnikatelů jdou ROTS. Ti je ovšem platí jejich velkým dílem a dopřávají jim luxusu, na který jsou zvyklý. V podstatě se jedná o takovou výhodnou symbiózu. Když sekáte latinu a podnik vynáší, získáte i lepší postavení. Na oplátku jste s ROTS provázanější. Podniky vám sice nepatří, ale ředitelujete jim. ROTS mají právo VETA, ROTS mohou rozhodnout o vašem osudu. Když nepovedete svůj podnik dostatečně svědomitě, ROTS vás prostě nechají spadnout do Pekla. A tam se padá sakra lehce.

V Nebi tedy žije smetánka společnosti města. Ale také i jejich služebnictvo. Obvykle to jsou kyborgové pro lepší ovladatelnost. Nejsou to bytosti s příliš velkou vlastní vůlí. Obvykle jsou vycvičeni ve specializovaných centrech ROTS. Jedná se nejen o služebnictvo, ale i o kadeřnice, část lékařské péče, řidiči, barmani, číšníci, a jiné, příjemné služby pro smetánku. Tyto bytosti pracují v podstatě jen za postel a stravu. Ale jejich mysl je už na to uzpůsobená. Někteří Nebeští jim občas dají něco od cesty, aby si udělali radost.
Co se týče ras, převládají zde lidi, hned se jim na paty lepí kyborgové. Nakažených AVS je tu vskutku málo (možná proto, že smetánka nemá zapotřebí spát hned tak s každým a když už mají úlety, dbají na hygienu a ochranu). Mutace se tu skoro nevyskytují. Když už tak spíše degenerace.

Obyvatelé žijí nad mlhou v luxusních bytech. Mají samozřejmě až několik pater. Existují také vily, kam jezdí obvykle Nebešťané na dovolenou mimo město. Jako dopravní prostředky používají letouny. Trasy jsou vyznažené speciálním světelným značením pro případ, kdyby jejich navigace přestaly fungovat, ačkoliv se to málokdy stává, stává se to. Letouny jsou vybaveny autopilotem na vrcholové úrovni, přesto někteří stále preferují šoféry. Každé sídlo má v sobě zabudovanou garáž s přistávací plochou pro letouny.

V každém sídle bývají promítací stroje fungující na holografickém základě. Na tom dnes už není v podstatě nic nového. Bývají technologicky na vysoké úrovni. Zápisníky, které jsou schopné zaznamenat i šepot. Nahraná videa s holografickým promítáním jako veřejná a oficiální zpráva? Jako dopis? Žádná novinka. Pro základní komunikaci těm, kteří nejsou jinak, kyberneticky upravení, musí stačit přístroj 4x4 cm, komunikátor, který holograficky promítá. Hologramu se dá v tomto případě i dotknout. Je to řekněme takový počítač ve vzduchu a je to zákldaní pomocník a přístroj, který má každý obyvatel v Nebi jen v různých provedeních a obměnách.

Kolem každého úseku apartmánů, sídel, chodí jednotky ROTS obvykle o třech členech. Většinou to bývá tak, že dva jsou obyčejní pěšáci a třetí má vždy vyvinutou speciální bojovou schopnost. Často se obměňují a zasahují jen v případech, kdy jim to je přikázáno ze strany ROTS.
Kdokoliv, kdo chce zbraň, odkupuje si ji od ROTS s tím, že od nich potřebuje i speciální potvrzení o způsobilosti držení zbraně. Dá se pořídit i na černém trhu v Pekle, ale ten dotyčný je v ten moment mrtvý muž (nebo žena), neboť nesmíme zapomínat na dokonalou zmapovanost Nebe (která je samozřejmě i díky čipům na zátylku každého obyvatele Nebe. Čipy zastávají nejen identifikační funkci, ale i platební kartu, pomáhají se napojit na sociální sítě apod.).

V Nebi mezi bohatými samozřejmě existují trendy, sezónní oblečení, šperky, hudba a kulturní akce. Obvykle se salóny objevují blízko sídel. Jedná se o pobočky, které zastoupí celá obchodní střediska. Postarají se vám o celkovou vizáž. Dají na výběr ze všech obchodů v Nebi. Od bot po náušnice. Jsou tam holiči, kadeřníci a dokonce i nanochirurgové, kteří vás mohou změnit od základů. Přejete si menší nos a delší vlasy? Není problém.
V Nebi vychází vždy jeden bar na padesát sídel. V baru je spolehlivá obsluha. Popovídá si s vámi, pomůže vám vyřešit vaše problémy, pokud se opilí rozpovídáte. Existují i restaurace, ale nejsou tolik populární. V průměru vychází jedna restaurace na sto dvacet dva sídel.
ROTS nic neopomněli a aby z nebe mohli dostat ještě více peněz, zavedli také nabídky erotických služeb. Jsou to legální erotické domy s kyberženami a kybermuži. Jsou dokonalí, usměvaví a splní vám jakékoliv přání.
Veškerý personál ve všech výše zmíněných službách (kromě nanochirurgů a návrhářů), jsou obvykle kyborgové, kteří byli dříve nejspíše lidmi a prošli si výcvikem a speciální úpravou ROTS. Jejich spolehlivost je prakticky sto procentní.
Kulturní akce obvykle pořádají nejzámožnější obyvatelé ROTS. Některé jsou tradiční (například večírky "První noci", což je v podstatě Silvestr), jiné ku příležitostem (narození potomka, dražba). Obvykle to pořádá hostitel ve svém sídle nebo si pronajme veřejná prostranství, která byla postavena přesně pro tento účel. Jenom na těchto akcích, můžete vidět kousky klasického divadla či si poslechnout hudbu. Někdy, pro spestření, jsou všichni aktéři jen hologramy.

Jídlo se vyrábí zvlášť. Obvykle se v domácnostech nevaří, jen se ohřívá již hotové jídlo. To má ale prvotřídní kvalitu. Suroviny pro jídlo se pěstují a chovají ve speciálních jednotkách, které jsou jak stranou, mimo město, tak třeba i v samotném centru. Když jedna jednotka vypadne, může ji nahradit jiná jinde, není to takový problém. Jídlo se tu také dá nahradit. Pitím koktejlů pro ty, kteří jsou příliš zaměstnáni. Jídlo pro Nebe je výživné a speciálně geneticky upravené, aby bylo vyvážené. ROTS všeobecně dbají o zdravou životosprávu Nebešťanů a dalo by se říct, že si je hýčkají. Zdravotní péče funguje na způsobu "doktora domů". Zdravotní střediska jsou jen jakési základny, centrály, které k vám v případě zranění pošlou odpovídající počet doktorů a pečovatelů se vším potřebným (samozřejmostí je "pojízdný operační sál". Jedná se o letoun, který má ve svých útrobách malou nemocnici na úrovni. Všechny potřebné přístroje od měření tlaku po sono a jiné.) Díky čipu to ovšem doktoři mívají silně jednoduché se zjištěním vašeho zdravotního stavu. Pokud zkolabujete, ani je nemusíte volat. Přijedou k vám automaticky.

Vzdělání je pro Nebe velice důležité. Obvykle ke vzdělávání dětí dochází již od čtyř let. To pravé začíná ale až v osmi. V tom věku se ale už počítá s tím, že dítě umí základy. Základy obsahují ovšem znalosti dnešního žáka deváté třídy na základní škole s jistými obměnami. Samozřejmě něco vymizelo, něco přibylo. Studium probíhá plně z domova a testy jsou pomocí dotykových hologramů, které se nedají ošidit.
Od osmi pokračuje důležitá část. Pětiletá všeobecká přípravná škola. Od třinácti se dítě pouští na dráhu specializace. Ta končí ve 23-25ti letech. Školy jako takové mají jen své základny. Spadají pod ROTS a řídí je špičky ve svém oboru.
Samozřejmě kdo má styky, ten své dítko dostane kam chce.
Děti se obvykle setkávají se svými vrstevníky přes sociální sítě. Spíše jsou připravovány pro své zaměstnání, pro svět dospělých a jsou tam začleňovány poměrně rychle. Díky tomuto přístupu průměrný Nebešťan nedává příliš velký důraz na citovou hodnotu života. Jejich myšlení je ovlivněno trendovým pragmatismem holého, chladného, prázdného Nebeského života.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.