Prolog

14. února 2013 v 23:47 | Admin
"Pojď, něco ti ukáži," ozval se něžný hlas v místnosti provoněné zvláštní vůní. Jeho tělo umíralo. Byl pobledlý a třásl se. Kolem bloudila smrt. Dívka elegantními až zvláštně přitažlivými pohyby odkryla deku. Její doteky byly letmé. Ale nakonec se jí podařilo dostat ho na nohy. Držíc ho pevně ha ruku, vyrazili spolu ze dveří.
"Ukáži ti, kde se na nás už Země nehněvá," koutek jejích něžných, plných úst se zakroutil do kouzelného úsměvu a jak zafoukal vítr, pročísl její černé, rovné vlasy plazících se po zádech až k jejím bokům.

Pohlcovala je temnota, i když si mysleli, že budou schopni spolu žít. Navěky. Byla to možná jen láska, která zatemnila jejich zdravý úsudek, nebo ta nová nemoc.
Šli dlouho a on se cítil unavený. Palčivá bolest každého kousku jeho těla ho omračovala a nutila tisknout k sobě pevně zuby. Říkala, že je to v pořádku, že to tak má být a pak bude stejný jako ona. Ale nemýlila se? Netrvá jeho utrpení už nějak příliš dlouho? I tyto myšlenky zužovaly její mysl a tak pevněji stiskla jeho ruku, když vyšli z města. Města, které bylo do poslední budovy zničené, slehlé se zemí, nemocné, pusté, prorostlé životem Země, která konečně mohla dýchat. Všude kolem nich se rozprostřela divočina. Stromy, keře, zeleně a rostlin, které my bychom dnes nedokázali poznat.

Už sotva šel do kopce a ona ho pevně držela u sebe. A když se přes něj přehoupli, zavála k nim vůně, stejná, jakou mohl cítit u nich doma. Jen silnější. Jeho oteklé, zarudlé oči přejížděly po louce a rty se pootevřely v němém úžasu.
"Podívej... tady...," usmála se šťastně.
"To je ale krásné," odpověděl a sám udělal několik kroků doprostřed, mezi květy. Pak se rozesmál a padl na zem. Sledoval je zespoda. Ona k němu přiběhla se starostlivým výrazem ve tváři. Pak uviděla, jak se usmívá. Usadila se k němu a zlehka hladila jeho tvář i vlasy.
A on na chvíli, v jejím náručí, zapomínal na bolest.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.