RASY

14. února 2013 v 23:05 | Admin
Obyvatelstvo se už neskládá z lidí. Jsou tu tři typy obyvatel, které se často navzájem "kříží":

1. Upíři (nakažení AVS) - mají od ostatních víceméně jasně daná pravidla. ke svému přežití a rychlejší regeneraci potřebují pít krev. V prohrávaném boji se v nich objevují berserkerovské sklony. Může být jak z Nebe, tak i z Pekla.
Více informací o AVS
Jak je to s jejich nesmrtelností? Přestali stárnout. Dají se zranit i zabít. Pokud jsou těžce zraněni, stačí se napít krve a do hodiny se vyléčí. Pokud jsou rozsekáni na kousky, stačí hlavní části prostě poskládat a polít krví. Za hodinu na nich není nic znát. Nejí obyčejné jídlo ani nic jiného než krev nepijí. Po požití obyčejného jídla či pití se jim udělá silně nevolno (závrať, omdlévání, zvracení krve, studený pot, pocit dušení). Pokud pijou alkohol, jsou velice rychle opilí. Při vyhladovění, vyčerpání či větším úbytku krve se jim vysunují zuby.

Po Apokalypse, mstě Země, se vyskytla obrovská spousta nových onemocnění. Mezi nimi i AVS. V překladu to znamená Acquired Vampire Syndrome, tedy získaný upíří syndrom, který se přenáší stejně jako AIDS (na který již byl nalezen 99% lék), tedy pohlavním stykem ( jistý přenos nákazy 80-100%) nebo "krevní výměnou" (jistota přenosu nákazy 99-100%), vypití krve nakaženého (závisí na množství, pokud mluvíme o litrech jakýkoliv tekutin nakaženého, dá se mluvit o nákaze). Pokud nkažená AVS otěhotní, má malou šanci na přežití 50 na 50. Ovšem je pouze 30% šance, že se dítě narodí také nakažené.
Nemoc má dvě části. První je tzv. smrt, kdy v průběhu jednoho až tří měsíců dochází ke kolapsu imunitního systému a lidských orgánů. Druhá část je rozdělena na dvě možnosti. Ta první je, že to lidské tělo neunese a nastane kolaps a následná smrt. Druhá možnost je líbivější - tělo se naučí s virem "žít". A to věčně.

2. Lidé - jedná se o obyčejné lidi. Nicméně i zde může být výběr mezi génii nebo i troskami. Pokud se postava vezme za správný konec, nemusí být člověk nejslabším článkem. Může být jak z Nebe, tak i z Pekla.

3. Nadlidé - aneb ti, co dřív byli jen obyčejní lidé. 2 druhy:
a) Mental odvětví - mutace - to jsou lidé, kteří ovládají psychické vlastnosti, vůli apod. Mohou ovládat elementy a vše, co dokáže vyjít z jejich vůle. Může být jak z Nebe, tak i z Pekla.
b) Physical odvětví - kyborgové - to jsou lidé, kteří si do sebe nechali voperovat "kus stroje". Jsou vlastně napůl kyborgové a mohou se pyšnit velkou silou, nočním viděním nebo zabudovanými zbraněmi v těle. Většinou bývají z Nebe, protože ti chudí si něco takového nemohou dovolit. Existují dva typy kyborgů. Ti, kteří komunikují se svými stroji pomocí nanobotů (nemohou mít nakažení AVS) nebo pomocí "výměny" části nervového systému za speciální, podobný systém (zásahy do mozku a míchy).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.