Nejčastější chyby při tvorbě postav

13. března 2013 v 23:58 | Admin

Vzhledem k okolnostem, že nám přicházejí často odfláknuté nebo nepřesné životopisy, které neodpovídají našemu světu BM, rozhodli jsme se sepsat veškeré chyby, které se v životopisech objevují a případně tu dovysvětlit některé pojmy.

1) Žalostně krátké životopisy - Není to přímo chyba. Ale z krátkých životopisů se těžko jeden o postavě dozví dostatečné množství informací.

2) Ikonka - Nesmí být kreslená nebo manga. Přijímají se pouze fotografie nebo kresby vypadající reálně (třeba i reálná 3D grafika nebo malby od heise apod.) Prosím, hledejte i takové tváře, které nejsou notoricky známé. Také si dejte pozor na národnost. Asijský původ je v Pekle přísně a úzkostlivě hlídán. Asiaté z Asijských měst v Pekle mezi sebe zpravidla ostatní rasy nepřijímají. už jenom proto, že se jedná o 'inteligenci' Pekla. V Nebi to je... v podstatě jedno.

3) Zakázaná povolání a rodinné vztahy - mezi zakázaná povolání patří dealer v Nebi (jeden bohatě stačí), vůdce, rodina vůdce. Do Pekla už nepřibíráme nájemné vrahy apod. Protože Peklo není o nájemných vrazích nebo o někom, kdo si na něco vydělá (tam si na nic nevyděláte). A v Pekle nikdo kromě dealerů nezaplatí za vraždu, protože nikdo tam na to nemá. Peklo je o rebelech, drogách a dělníků pro ROTS.

4) Nebe a Peklo - Je zapotřebí vyjasnit vztah mezi těmito důležitými částmi města.

Pokud jste z Nebe, dostanete se do Pekla JEN v případech:
a) Osobní bankrot - nejrychlejší a nejsnadnější cesta. Osobní bankrot je v momentě, kdy se neuchytíte v práci (což je málokdy), když dáte jmění za drogy nebo když přestanete být prospěšní pro ROTS (například uděláte malý nepovolený pokus, nebo se křivým slůvkem zmíníte o ROTS). Cesta zpět do Nebe už nevede.
b) Dealer - být dealerem drog v Nebi není vůbec jednoduché . Musí mít dobrou infrastrukturu a dobré krytí. Za odhalení je smrt. Toto povolání zahrnuje návštěvy do Pekla, kde se drogy vyrábí.
c) Výjimka - pakliže jste spjati více s ROTS než jako obyčejní podnikatelé, můžete se v rámci špionážní nebo vědecké akce dostat do Pekla s návratem zpět do Nebe.

Pokud jste z Pekla, dostanete se do Nebe JEN jedním způsobem (zároveň se tak k té vyspělé technologii jinak nedostanete):
ROTS - jediná možost, jak se dostat do Nebe vede přes ROTS. Obvykle potřebují tělo. Budˇjdete na pokusy, to pak z Nebe nic nevidíte a jste zavřeni ve vědeckém centru bez možnosti úniku. Nebo z vás udělají nemyslící bytosti bez svobodné vůle a mysli, kteří si nic nepamatují ze své minulosti v Pekle, i když jistě nějakou mají. Z těchto Pekelníků se pak stávají elitní bojovníci, vojáci, monstra. Ale také androidi, kteří slouží Nebeským. Ať už je to prostitutka, nebo služebná apod.

NIKDY SE DO NEBE NEMŮŽETE 'VYPRACOVAT', Nebešťany lidi v Pekle nezajímají. A pokud ano, jsou to výjimky, které brzy také v tom Pekle končí.

Když se mluví o ovládání ROTS, mluví se o nadvládě. A to hlavně ekonomická, mocenská, vojenská... Takže. Pokud se jedná o lidské pracovníky z Nebe, kteří neprošli jejich úpravami, mají obyčejný čip spojený s míchou. A svobodnou mysl. V momentě, kdy se postava bude chovat proti-ROTS, bude buď exekuována, zabita nebo poslána do Pekla. Záleží na tom v jakém rozsahu. Jinak pro každého v Nebi je spolupráce s ROTS velikou výhodou. Protože ROTS udržují jejich Nebe a umožňují jim žít v luxusu. Co se týče už těch, kteří prošli výzkumy, pokusy ROTS - mají čip propojený s míchou a mozkem nebo vojáci zase mívají propojení s ROTS ve své zbroji apod. To je už individuální. A ti jsou jistým způsobem více ovládáni. Ale není to rozhodně takto úzké ovládání, kdy by jim nařizovali, kdy spát či jíst. Jedná se spíše o rozkazy, které jsou nějakým způsobem pro ROTS prospěšné. V případě barmana např.: naslouchat tamtomu pánovi, abychom věděli, jestli opravdu dělá výzkumy na vlastní pěst a jde proti nám apod.

5) Vzdělání v Pekle - je v podstatě to, co naučí rodiče své děti. Učí se toho tolik, aby byli schopni přežít. (je to v informacích, přesto jsme to pro jistotu doplnili i sem.

6) Pěstování rostlin - rostliny se pěstují a speciálních základnách v menší míře i v zásobovacích základnách. Dají se již nahradit chemicky. Rostlinami bývá zásobované Nebe, kde jsou i speciální budovy pouze pro zeleň. V Pekle vám nic nevyroste, v centru Pekla prakticky nic neroste a na okrajích jen opravdu odolné rostliny.

A protože se chybami jeden učí, pokud pošlete další nesrovnalost, která nás nenapadla zmínit, objeví se zde.

TIP:
V jednoduchosti a obyčejnosti je krása. Například u schopnosti nemusí být nadlidská. Ale můžete napsat, v čem je postava opravdu dobrá. Např.: vysoké a neodolatelné charizma, nebo: špičkový vědec se zaměřením ... či mistr bojových umění, nebo snad dobrá sexuální uspokojovatelka pro lechtivější zaměstnání (18+).
Vaše postavy nemusí být jnom chladné a nedostupné. Hlavně v Pekle jsou i hodní a srdeční lidé. Nebo i velice vznětliví a emotivní nebo také se spoustou psychických poruch.

Mít chladnou postavu s 'originálním' životopisem je jednoduché. Ale mít jednoduchý životopis postavy se složitou psychikou je pro opravdového hráče.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.