Zio Vince

27. ledna 2014 v 1:37 | Admin |  Postavy

Jméno a příjmení: Zio Vince

Rasa: nadčlověk - kyborg

Věk: 45 let

Schopnost: čip, který mu usnadňuje práci

Místo pobytu: Nebe - Lilium

Zaměstnání: architekt/stavitel/učitel

Vzhled: Má střední, až menší postavu - 177 cm. Na jeho těle je znát určitá péče a nějaké to posilování. Ve svojí tváři má poměrně vysoké čelo a vysoko posazený kořen nosu a trochu zapadlé oči. Mužně husté obočí je vykrojeno tak, že mu dodává velice charismatický výraz. Mezi nosem a rty má celkem velikou mezeru (říká se, že to mají lidi s vysokým sexuálním apetitem). Rty plné, horní ret je ostře vykrojený. Vše to zakončuje široká brada. Uši jsou posazené spíš u hlavy a jakoby do špičky. Vlasy má krátké a mírně prošedivělé. Udržuje svůj vzhled, ale nijak úzkostlivě. Má rád uvolněnou eleganci, takže působí důvěryhodně, ale nijak jako nějaký pojišťovák. Na jeho těle je zvláštní, že má robotickou nohu, na kterou občas napadá, když je unavený anebo se nesoustředí. jako stavitel a architekt časo navštěvoval stavby a na jedné z nich došlo k osudné nehodě. Naneštěstí místo o život přišel 'jen' o nohu. Nijak zvlášť ho to ovšem neomezuje.

Povaha: Zio působí na své okolí velice kultivovaně a přátelsky. Jeho vystupován je na úrovni hodné Nebe. Nejedná se svým okolím chladně a je to spíš extrovert. Nemá moc rád svojí rodinu, jako většina synů a dcer v Nebi. Je obratný v řeči a má inovativní nápady. Patří ke špičce architektů a to právem. Má sobě zabudovaný čip, který mu jeho práci usnadňuje. Stačí, když se připojí k počítači a příslušný software převede jeho návrhy z mysli do modelu. Toto si nechal vyrobit na zakázku. Má také ve vínku velice stěhovavou a nevěrnou krev. A stejně jako jeho otec je sukničkář. Ale bisexuál. Má rád krásu a dokonalost. Usoudí-li, že dotyčná osoba alespoň z určité části splňuje jeho nároky, musí ji vlastnit alespoň na jednu noc. Je mu celkem jedno, jak je dotyčná osoba stará, jaké rasy nebo pohlaví. Takto vyhodnotil i svého nevlastního syna, Baila, kterého si osvojil, a zmocnil se jeho těla, když byl Bail ještě klučíkem. I jeho nedokonalosti přijdou Ziovi dokonalé a harmonické. A o to vvíce ovšem hledá milence a milenky. Snaží se na něj zapomenout a nechce si připouštět to, že by ho mohli s chlapcem spojovat city. Těžko ovládá své vášně - je to nejspíše typickou, chladnou výchovou, která se vždy promítne nějakým způsobem v psychice obyvatelů Nebe. Je častým návštěvníkem Red Velvet. Ať už s doprovodem, či si vybere vždy nějakou společnost na místě.

Minulost: Pochází z typických nebeských poměrů. Vychováván o samotě, vzděláván soukromými učiteli. Jeho rodina je velice bohatá a jméno Vince (Vinče) patří k těm, kteří se hřejí na výsluní. Obvykle jsou z této rodiny velice dobří stavitelé, architekti, ale i matematici a vývojáři (hlavně letounů a jiných dopravních prostředků). Zio patří k hlavní pokrevní linii své rodiny. A tak je logické, že po něm chtěli, po jeho studiích, kdy si vytvořil jméno, aby se oženil s jistou dámou, která by byla přínosem do jejich rodiny. Hlavně svým majetkem a financemi. Ale sňatek bylo to poslední, na co by záletnický Zio pomyslel. No a protože měl již jméno a finance, naprosto se od své rodiny distancoval a odmítl uposlechnout jejich naléhání. Jeho rodina dokonce snížila své požadavky a doufali, že se alespoň s někým ožení, aby hlavní pokrevní linie Vince pokračovala. I to odmítl. Rozhodně neměl v úmyslu se jakkoliv vázat nebo se starat o dítě. Navíc v té době měl jako milenku krásnou Leiu, matku Baila. Patřila k jeho favoritkám. A ani fakt, že byla vdaná jí nezabránil v poměru. Otěhotněla a porodila Baila. Sledoval, jak Bail roste a rozvíjel jeho schopnosti. Možná i trochu Leie záviděl její zvláštní rodiné štěští a podvědomě i snad lásku rodičů, kterou Bail získával. Zjistil ovšem, že tato zadaná kráska, tedy hlavně její manžel, navrhli leták, který se jasně vyjadřoval proti režimu ROTS a který se v jednu chvíli objevil na všech obrazovkách v Nebi. Pod nátlakem přiznal jejich vinu. Byl z toho tenkrát veliký proces. Nejprve byli odsouzeni na smrt. Avšak Zio využil svých kontaktů a jejich trest se zmítnil na exil do Pekla, aby ulevil trochu svému svědomí, které řídí jenom podvědomí. Nikdy to však Bailovi neřekl. Toho uchránil naprosto. Měl k tomu hned několik důvodů. Hlavní byl chlapcův talent, na kterém tak tvrdě pracoval a druhý důvod byla zvláštní uhrančivost chlapce, která rozdmýchávala jeho tak moc potlačovanou vášeň, a kterou nejspíš zdědil po Leie. Třetí důvod se projevil až záhy, kdy ho rodina vzala z většiny na milost. Adopcí Baila totiž zařídil, aby rod Vince pokračoval dál a aby zůstala zachována úroveň vzdělání jejich členů.
Sám Zio zjistil, v pozdějších letech, jak snadno se dá manipulovat se ztrádajcím Bailem, jeho ptáčkem v kleci, jeho dokonalým dílem, jeho inspirací. Těžko říct, co se mu honilo hlavou, když po nocích chodil do jeho pokoje. Vše bylo impulzivní a v jeho očích projevem svobody zhýralé nebeské společnosti. Často je ale právě v takové společnosti vidět. Stýká se s významnými lidmi a jeho přátelský, přesto konzervativní přístup k nim, mu krásně vyšlapává cesty k maximálnímu úspěchu. Postavil v Nebi již mnoho staveb a obvykle ne zrovna zadarmo. Může mít, co chce, stačí si jen ukázat. Ale je spokojený doopravdy?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.