Asariel Corvin Kovak

5. února 2014 v 13:19 |  Postavy

Jméno a příjmení: Asariel Corvin Kovak, později se mu začalo přezdívat Aco.

Rasa: Člověk

Věk: 28 let

Schopnost: Herecký talent - dokáže zahrát cokoliv i v těch nejnapjatějších situacích, aniž by to šlo poznat bez podrobnějších pomůcek. Samozřejmě dokáže lhát i tak dobře, že se lež neprojevuje tlukotem srdce, ani jiným způsobem. Dokáže prostě své tělo během lhaní a hraní dobře krotit.

Místo pobytu: Nebe, Vily Lilium

Zaměstnání: Reportér poměrně rychle šplhající k postu moderátora.

Vzhled: Co si budeme povídat, tenhle chlapík z davu povětšinou vyčnívá. Přinejmenším se o to tedy snaží. Není nijak extra vysoký, ovšem zahradním trpaslíkům by do očí bez určité námahy taky neviděl. Je prostě tak nějak středně vysoký. Váha je přiměřená výšce, takže se taktéž řadí do zlatého středu. Jestliže si vezme něco upnutějšího, uvidíte nějaký ten sval, ale extra vypracované svalstvo nemá. Jde vidět, že si postavu snaží udržovat, ale spíš jen z povinnosti.
Dlouhé zvlněné vlasy hnědé, skoro až černé barvy dělané do patky opravdu spolehlivě zakrývají pravou část obličeje. Jeden by si řekl, že jednou oslepne - tento účes totiž nosívá nejčastěji. Když už se rozhodně pro změnu, hodí si prostě jinou barvu. Trvá ale na těch nepříliš typických, takže modrá, rudá, fialová, nebo nějaký mix. Ne vždy se ale obtěžuje s barvením celé hřívy - prostě nabarví jen sem tam nějaký pramínek a vlasy stáhne stuhou do culíku, či jiných vymožeností. Havraní oči v tomhle směru taky nezůstávají pozadu. Často barvu očí mění čočkama, nebo je jen zvýrazní stíny, či jinou havětí. Na oválném obličeji pak průměrný nos a plné rudé rty (taky někdy okupované zvýrazňovacími prvky) už jen doplňují snědou pleť.
Jak je z výše postavených řádků znát, tak je to především jeho styl, který ho z davu povětšinou odděluje. Obléká se někdy jak z předminulého tisíciletí, což různě kombinuje s módou dnešní doby. Nikoho asi nebude překvapovat, že tyhle modely občas vypadaj dost excentricky, ale elegancí se mohou pyšnit v každém případě. Jeho šatník obsahuje různé košile s vysokým límcem, nějakými těmi volánky a jinými doplňky. Pak různá kožená saka, pláště končící kdesi u kolen apod.
S sebou neustále tahá stříbrný retro mikrofon délkou připomínající vycházkovou hůl, jejíž tělo je černé. Konec pak stejně stříbrný, jako mikrofon. Jestliže se ale pozorně podíváte můžete zjistit, že to jen tak obyčejný old school přístroj není - už jen podle šikovně umístěných tlačítek. Obsahuje to třeba hlasový záznamník a pár dalších úprav. Další doplňky jako šperky netřeba zmiňovat, jsou nepostradatelnou součástí oděvu. Nepřetržitě za ním pobíhá dvojice statných kyborgů, které používá coby osobní stráž. některá média tvrdí, že je používá i k naprosto jiným účelům, než k obraně. Údajně je má využívat pro vlastní choutky, ale to není nijak potvrzené... ani vyvrácené.
Jeho pohyby jsou vždy elegantní, často dokonce až zženštilé. Vzpřímená chůze může podtrhovat sebevědomé vzezření.

Povaha: Jak už jeho pověst praví, zachovává si divočejší působení. Je neskutečně panovačný a povrchní, popřípadě skoro neprávem aristokratický, což prostě skrývá nekonfliktní maskou. Je to jednoznačný extrovert, nikdy nesedí jen tak v koutě, když nemá důvod. I když by se to někdy dost slušilo.
Ke všem přistupuje stejně - zdvořile, ale i tak dost odměřeně. To neplatí v případě, že je dotyčný jeho prací. I jakákoliv žena by mohla pocítit nepěknou zášť a odtažitost. Jeho maminka se o zhnusení ženami postarala víc, než dobře. Když si to situace vyžaduje, tak i se ženou vyjde. K tomu mu dopomáhá hlavně schopnost hrát si na cokoliv potřebuje, protože jeho hry ještě nikdo neprokoukl.
Když ho někdo kritizuje, hází poznámky spokojeně za hlavu a k srdci si nic moc nebere. Jednoduše se stáhne do ústraní, aby se zbytečně nerozvášňoval a tam kdesi v tichém koutě si vykouří pár tabletek. Jeho nikorin mimochodem nemusí obsahovat tabák. Nebo když už, bude tam příměs čehosi tvrdšího. Tvrdší drogy ho nikdy moc nelákaly a když už po nějaké sáhne, nemá určitého favorita - navíc je to jednou za několik měsíců, ne-li let. V horších případech rozhořčení to končí stejně - radši se prostě diskrétně klidí do ústraní, kde obvolá určité kontakty. Právě tento telefonát může způsobit salvu ošklivých nehod, nebo určité zesměšnění dotyčného provokatéra. Jeho pomsty nikdy nekončí smrtí, takové konce mu příjdou neskutečně neestetické a ubohé. Je horší člověka zničit a nechat žít, než ho prostě jenom podříznout - to je moc osvobozující.
Podstatná část jeho života je jenom maska. Je to maska, která praská okamžitě, když je nějaká větší akce, nebo mu jde o pracovní výkon. To jsou věci, které ho nesmírně baví, takže maska padá a rozbíjí se na miliony kousků. Jednoduše se dokáže odvázat a být sám sebou jen tehdy, kdy je ve svém živlu. Když se něco nedaří, nebo je mimo očekávání, okamžitě panikaří. Naopak při nespolupráci vyslýchané celebrity, nebo prostě jinýho cíle se projeví jeho vlezlost. Hodně lidí se před jeho pohledy a vlezlostí raději vzdá, aby jim dal konečně pokoj. Odchází od jich tedy spokojený - i jeho fanoušci jsou spokojení. Snad to z části může mít na triko jeho přístup.
Je dost náladová bytost. Některé jeho nálady spolehlivě zničí jenom Red Velvet... je tam pečenej vařenej.

Minulost: Vlastně jeho dětství není příliš odlišné od jeho vrstevníků. Od začátku mámu moc nevídal, protože jako zaneprázdněná bavička měla práce až nad hlavu. A jak se zdá o něj ani zájem neměla - zařídila synáčkovi kopu kyborgů všeho druhu, kteří její absenci měli vyplnit. Ale samozřejmě jak může kus stroje v lidském těle nahradit skutečnou matku, že. No.. zdá se že dost účelně - nikdy mámu nepostrádal. Měl doma vše co potřeboval a co chtěl, takže jeho aristokratická povaha mohla dál vesele růst. otce nikdy nepoznal, údajně měl propadnout do Pekla kvůli vlastní hlouposti.
Jen co trochu povyrostl, začal s matkou jezdit na různé kulturní akce, aby cosi pochytil. Dalo by se říct, že ho tam maminka vystavovala jako čistokrevnýho pudlíka s rodokmenem na pět svitků. Smetánka si ho dostatečně očichala na to, aby měl zařízený nějaký ten základ do budoucna, ale vzal si z toho i mnohem víc. Dokázal pochopit, jak musí přizpůsobit svoje chování potřebám společnosti Nebe. A vzhledem k tomu, že se u něj projevil vyjmečný herecký talent, nebylo nic těžkého jejich potřeby realizovat.
Postupem času, jak rostl dostával i vlastní rozum, vlastní názory. Zatvrzelá Nebeská společnosti se mu začínala neskutečně hnusit. Sic není pravda, že by veškerá pravidla bojkotoval, ale... všechen ten chlad, krutost a bezohlednost mu naháněla husí kůži. Sice ROTS vyžadují práci a dá se říct, že za to vrací plným dílem, ale nepřišlo mu, že by se toho dostatečně využívalo. Hodně času trávil na sociálních sítích, kde získal jistou míru popularity díky svým článkům o všem možném. Nikdy nepsal o určitém tématu, nicméně nepsal ani nic, co by nějak hanobilo ROTS a jejich metody. Jen pobízel mladší vrstvu k větší aktivitě. Přeci jenom se dá mladší vrstva občanů lépe formovat, než ta už zledovatělá, že. Naopak je sem tam postrčil ke spolupráci s nimi, aby si měli co užívat. Jak se ve svých názorech postupně utvrzoval, začal se výrazněji oblékat a víc dbát na svůj vzhled.
Díky tomu se mezi ním a jeho matkou kopala větší a větší propast, což si snad ani jeden z nich neuvědomoval. Na akce s ní jezdíval stále, možná i o dost častěji, než dříve, protože si dokázal získat tu bandu puritánských boháčů. Nebo získat.. přinejmenším si od nich dokázal udržet takový odstup, aby si vyžádal aspoň částečnou úctu. Jednou si ho vyhlédl majitel jedné z předních televizních stanic, kterého Acovo styl zaujal. Potřeboval někoho, kdo by aspoň trochu přilepil určitou vrstvu lidí ke své stanici. Tak mu tedy nabídl pozici reportéra na svém kanále. Asarielovi to nepřišlo jako nic moc extra do začátku, když už vystudoval, ale i z maličkého zrnka může vyrůst něco velkého. A navíc to nemusí zhynout jen tak rychle. Nabídku muže s úsměvem přijal.
To se ale vystavil ráznému nesouhlasu ze strany matky. Byla zásadně proti tomu, aby její syn byl obyčejný reportér. Vždyť je to celkem podřadná práce a konec konců - synek zdědil pěkný hlas, tak proč by ho nemohl využít? Nicméně, on si byl dobře vědom toho, že svým hlasem by žádnou arénu k jásotu nedohnal. Sice jeho zpěv není nic moc strašnýho, ale není to ani nic moc extra. A věděl si i rady co a jak by měl dělat, tak proč se nechytit příležitosti? Následovala dlouhá hádka, která končila fackou a vyhozením z rodinného sídla. Od té doby na mámu zanevřel, protože mu bránila v jeho cílech.
Odstěhoval se do vil Lilium, kde se úspěšně zabydlel. Později se zjistilo, že jedině ve své práci se dokáže pořádně odvázat. S úspěchem jeho interview rostla i sláva jeho, coby "hvězdného reportéra". Těm přenosům dodává šťávu a nějakou tu jiskru, která má své příznivce i odpůrce. Jeden se všem nezavděčí naprosto nikdy. Narostla taky spokojenost společnosti s jeho prací, tak kdoví.. možná se hne z postu na nějaký vyšší stupeň.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.